BC1185
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.50 | £ 43.80 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | KIA |
| Weight | 2.1kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | MANDO |
| Add Info | REAR, TRAILING, SOLID |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC753L | RollCo |
| 4179520 | DRI |
| 86-2759 | ELSTOCK |
| 862759 | ELSTOCK |
| 58210-A4100 | KIA |
| 58310-A4B10 | KIA |
| 58210A4100 | KIA |
| 58310A4B10 | KIA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||