BC0468
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.72 | £ 33.26 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FIAT, LANCIA |
| Weight | 3.5Kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC278R | RollCo |
| CA2467R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0793 | ELSTOCK |
| 3273900 | ELSTOCK |
| 830793 | ELSTOCK |
| TCA3010 | ELSTOCK |
| 9949346 | FIAT |
| 77364652 | FIAT |
| VSBC278R | ROLLCO |
| BHW694E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||