BC0700
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.74 | £ 35.69 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ, VW |
| Weight | 2.88Kg |
| Disc Diameter | 298mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 51mm |
| Man | BOS |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC405R | RollCo |
| CA2821R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1903 | ELSTOCK |
| 871903 | ELSTOCK |
| 003 420 7283 | MERCEDES-BENZ |
| 34207283 | MERCEDES-BENZ |
| A0034207283 | MERCEDES-BENZ |
| DC73885 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC405R | ROLLCO |
| BHS1121E | TRW |
| 2E0615406B | VAG |
| 2E0615424 | VAG |
| 2E0 615 406B | VW |
| 003 420 7283 | VW |
| 34207283 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||