BC0462
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.65 | £ 34.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | MAZDA |
| Weight | 3.25Kg |
| Disc Diameter | 273mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | NBK |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC275R | RollCo |
| CA2464R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-0746 | ELSTOCK |
| 830746 | ELSTOCK |
| GJ6A3361X | MAZDA |
| GJZA3398ZA | MAZDA |
| GJ6A3361XA | MAZDA |
| GJ6A3361XB | MAZDA |
| GJ6A-33-61X | MAZDA |
| GJZA-33-98ZA | MAZDA |
| GJ6A-33-61XA | MAZDA |
| DC83495 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC275R | ROLLCO |
| BCX728 | TRW |
| BCX728E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||