BC0641
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.63 | £ 37.96 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | VOLVO |
| Weight | 3.46Kg |
| Disc Diameter | 308mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 45mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC375L | RollCo |
| CA2940 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1902 | ELSTOCK |
| 861902 | ELSTOCK |
| DC73852 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC375L | ROLLCO |
| BHS1427E | TRW |
| 8602854 | VOLVO |
| 8602725 | VOLVO |
| 30639523 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||