BC0460
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.39 | £ 43.67 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MITSUBISHI |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 2.58kg |
| Disc Diameter | 302 mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1:41 mm |
| Man | AKE |
| Add Info | TRAILING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC274R | RollCo |
| CA3350R | BRAKE ENGINEERING |
| 16 285 565 80 | CITROEN |
| 1617348380 | CITROEN |
| 1609901480 | CITROEN |
| 1628556580 | CITROEN |
| 16 099 014 80 | CITROEN |
| 87-2633 | ELSTOCK |
| 872633 | ELSTOCK |
| 4605B664 | MITSUBISHI |
| 4605B844 | MITSUBISHI |
| 4605A956 | MITSUBISHI |
| 4605B650 | MITSUBISHI |
| DC75031 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC274R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||