BC1090
Out Of Stock
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, SEMI-AUTO |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 2.75kg |
| Disc Diameter | 257mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:54 mm |
| Man | GM |
| Add Info | IN FRONT OF AXLE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC704R | RollCo |
| 83-2707 | ELSTOCK |
| 542412 | OPEL |
| 95517021 | OPEL |
| 95522665 | OPEL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||