BC0712
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.17 | £ 37.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.93Kg |
| Disc Diameter | 284mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | BOS |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC411R | RollCo |
| 34116850644 | BMW |
| 34 11 6 850 644 | BMW |
| 3411 6850 644 | BMW |
| CA3300R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-2561 | ELSTOCK |
| 832561 | ELSTOCK |
| DC89445 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC411R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||