BC1149
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 25.18 | £ 30.22 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 2.43kg |
| Disc Diameter | 276mm |
| Disc Thickness | 20.4mm |
| Piston Diameter | 1:48mm |
| Man | BOSCH |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC735L | RollCo |
| 4400K5 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 441045 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 3164200 | DRI |
| 82-0624 | ELSTOCK |
| 820624 | ELSTOCK |
| 4400.K5 | PEUGEOT |
| 4410.45 | PEUGEOT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||