BC1393
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 42.00 | £ 50.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ, VW |
| Fuel | DIESEL, PETROL, CNG |
| Weight | 4.74 kg |
| Disc Diameter | 285mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 2:45mm |
| Man | BOSCH |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC901L | RollCo |
| 86-1992 | ELSTOCK |
| 861992 | ELSTOCK |
| A0024203483 | MERCEDES BENZ |
| 24203483 | MERCEDES BENZ |
| 24203483 | MERCEDES-BENZ |
| A0024203483 | MERCEDES-BENZ |
| VSBC901L | ROLLCO |
| 2D0615423C | VOLKSWAGEN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||