BC0216
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.68 | £ 44.02 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | AUDI |
| Weight | 2.86Kg |
| Disc Diameter | 245mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC151R | RollCo |
| CA1474R | BRAKE ENGINEERING |
| 870197 | ELSTOCK |
| 87-0197 | ELSTOCK |
| DC72351 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC151R | ROLLCO |
| BHN139 | TRW |
| BHN139E | TRW |
| 4A0615424 | VAG |
| 4A0615424X | VAG |
| 4A0 615 424 | VW |
| 4A0 615 424X | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||