BC1261
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.83 | £ 33.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | HYUNDAI |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 2.92kg |
| Disc Diameter | 257mm |
| Disc Thickness | 24mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | MANDO, FLO |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC821L | RollCo |
| 82-1200 | ELSTOCK |
| 821200 | ELSTOCK |
| 581102D500 | HYUNDAI |
| 581102D550 | HYUNDAI |
| 5818029A30 | HYUNDAI |
| 5818029A40 | HYUNDAI |
| 58180-29A30 | HYUNDAI |
| 58110-2D550 | HYUNDAI |
| 58180-29A40 | HYUNDAI |
| 58110-2D500 | HYUNDAI |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||