BC0792
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.10 | £ 43.32 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MINI |
| Weight | 1.3Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 36mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC451R-P | RollCo |
| 34216784646 | BMW |
| CA3366RP1 | BRAKE ENGINEERING |
| 87-2502 | ELSTOCK |
| 872502 | ELSTOCK |
| 3421 6784 646 | MINI |
| DC76279RD | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC451RP | ROLLCO |
| VSBC451R | ROLLCO |
| VSBS451RP | ROLLCO |
| BHQ278 | TRW |
| BHQ278E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||