BC0451
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.43 | £ 36.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD, MAZDA |
| Weight | 3.81Kg |
| Disc Diameter | 289mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 2: 43mm |
| Man | TOK |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC270L | RollCo |
| CA2654 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1884 | ELSTOCK |
| 821884 | ELSTOCK |
| 1454527 | FORD |
| 4432134 | FORD |
| 2M342B119BB | FORD |
| UMY13399ZA | MAZDA |
| UMY1-33-99ZA | MAZDA |
| DC884944 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC270L | ROLLCO |
| BHT725E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||