BC1148
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.37 | £ 42.44 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 3.35kg |
| Disc Diameter | 268:292mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1:40mm |
| Man | ATE |
| Add Info | REAR, TRAILING, SOLID/ With/ Electric/ Handbrake |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC734R | RollCo |
| 4232720 | DRI |
| 87-2372 | ELSTOCK |
| 872372 | ELSTOCK |
| 95520082 | OPEL |
| 13300886 | OPEL |
| 542378 | OPEL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||