BC1465
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.33 | £ 38.80 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | NISSAN |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.17 Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | NISSAN |
| Add Info | in front of axle |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC939L | RollCo |
| 41011-1FE0A | NISSAN |
| 41011-EM10A | NISSAN |
| 410111FE0A | NISSAN |
| 41011EM10A | NISSAN |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||