BC1115
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.09 | £ 36.11 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL, SEMI-AUTOMAT |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL, PETROL |
| Weight | 3.15kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 23mm |
| Piston Diameter | 1:54 mm |
| Man | TRW |
| Add Info | IN FRONT OF AXLE |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC718L | RollCo |
| 82-2490 | ELSTOCK |
| 822490 | ELSTOCK |
| 1751876 | FORD |
| 1785191 | FORD |
| 1834045 | FORD |
| 1858166 | FORD |
| 1858167 | FORD |
| 1858173 | FORD |
| AY11-2B302-BA | FORD |
| AY11-2B302-BB | FORD |
| AY11-2B302-CC | FORD |
| AY112B302BA | FORD |
| AY112B302BB | FORD |
| AY112B302CC | FORD |
| AY112B302BC | FORD |
| AY112B302BD | FORD |
| EY16-2B302-AA | FORD |
| EY162B302AA | FORD |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||