BC0240
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.77 | £ 46.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | OPEL, VAUXHALL, NISSAN, RENAULT |
| Weight | 3.21Kg |
| Disc Diameter | 305mm |
| Disc Thickness | 12mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | BRE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC163R | RollCo |
| CA3180R | BRAKE ENGINEERING |
| 872405 | ELSTOCK |
| 87-2405 | ELSTOCK |
| 4400100Q0D | NISSAN |
| 44001-00Q0D | NISSAN |
| 440010814R | NISSAN |
| 44001-00Q0C | NISSAN |
| 4400100Q0C | NISSAN |
| 95520912 | OPEL |
| 4420057 | OPEL/VAUXHALL |
| 93167653 | OPEL/VAUXHALL |
| DC74591 | REMY AUTOMOTIVE |
| 4400 108 14R | RENAULT |
| 4400 143 73R | RENAULT |
| VSBC163R | ROLLCO |
| BHV933E | TRW |
| 95520912 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||