BC1131
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 33.24 | £ 39.89 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CITROEN, VAUXHALL, PEUGEOT, OPEL, DS |
| Weight | 3.39kg |
| Disc Diameter | 283mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | BOSCH |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC726L | RollCo |
| 16 172 935 80 | CITROEN |
| 4401.P8 | CITROEN |
| 1617293580 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 4401P8 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 3199910 | DRI |
| 82-1999 | ELSTOCK |
| 821999 | ELSTOCK |
| 16 172 935 80 | OPEL |
| 3649091 | OPEL |
| 4401.P8 | PEUGEOT |
| 16 172 935 80 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||