BC0425
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 54.54 | £ 65.45 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | LEXUS, TOYOTA |
| Weight | 6.35Kg |
| Disc Diameter | 338mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 4: 45mm |
| Man | SUM |
| Add Info | TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC257L | RollCo |
| CA2556 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-1583 | ELSTOCK |
| 821583 | ELSTOCK |
| DC83538 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC257L | ROLLCO |
| 47750-60130 | TOYOTA |
| 47750-60261 | TOYOTA |
| 4775060130 | TOYOTA |
| 4775060261 | TOYOTA |
| BHU333E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||