BC0488
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.78 | £ 45.34 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 2.27Kg |
| Disc Diameter | 257mm,258 |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | MAN |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC289R | RollCo |
| CA1702R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0718 | ELSTOCK |
| 870718 | ELSTOCK |
| 5832029A10 | HYUNDAI |
| 583112DA00 | HYUNDAI |
| 5832029A20 | HYUNDAI |
| 582302D500 | HYUNDAI |
| 582302D520 | HYUNDAI |
| 58311-2DA00 | HYUNDAI |
| 58320-29A20 | HYUNDAI |
| 58230-2D500 | HYUNDAI |
| 58230-2D520 | HYUNDAI |
| 582302F200 | KIA |
| 58230-2F200 | KIA |
| DC72645 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC289R | ROLLCO |
| BHQ202E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||