BC0961
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 47.64 | £ 57.17 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | MANUAL, SEMI-AUTOMAT |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | IVECO, NISSAN, RENAULT |
| Fuel | DIESEL, PETROL/CNG, ELECTRIC |
| Weight | 7.15kg |
| Disc Diameter | 290 mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:44 mm |
| Man | BRE |
| Add Info | LEADING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC639L | RollCo |
| 86-1377 | ELSTOCK |
| 861377 | ELSTOCK |
| 42548189 | IVECO |
| 504074543 | IVECO |
| 44011-MB40A | NISSAN |
| 44011MB40A | NISSAN |
| 5001 856 071 | RENAULT |
| 5001856071 | RENAULT |
| 5001867381 | RENAULT |
| 5001874364 | RENAULT |
| VSBC639L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||