BC0138
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.59 | £ 36.71 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | VOLVO, FORD, MAZDA |
| Weight | 3.59Kg |
| Disc Diameter | 278mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC112R | RollCo |
| 830711 | ELSTOCK |
| 83-0711 | ELSTOCK |
| RMCN1J2B294BA | FORD |
| 3M51-2B294-AA | FORD |
| 3M51-2B294-BA | FORD |
| 1 223 615 | FORD |
| 1 459 583 | FORD |
| 1 682 875 | FORD |
| 1 755 031 | FORD |
| 1 802 059 | FORD |
| 1782541 | FORD |
| 2201836 | FORD |
| 2413986 | FORD |
| 3M51 2B294 AA | FORD |
| 3M51 2B294 BA | FORD |
| 5125725 | FORD |
| AV6 12B294 AA | FORD |
| AV61-2B294-A1A | FORD |
| CN15 2B294 BA | FORD |
| CN152L231BA | FORD |
| CV61 2B294 PA | FORD |
| RMAV6J2B294AA | FORD |
| RMCN1J-2B294-BA | FORD |
| 1223615 | FORD |
| 1459583 | FORD |
| 1682875 | FORD |
| 1755031 | FORD |
| AV61-2B294-AA | FORD |
| 1802059 | FORD |
| 3M512B294AA | FORD |
| 3M512B294BA | FORD |
| AV612B294AA | FORD |
| AV612B294A1A | FORD |
| CN152B294BA | FORD |
| CN15-2B294-BA | FORD |
| CV61-2B294-PA | FORD |
| CV612B294PA | FORD |
| BPYK-33-61XA | MAZDA |
| BPYK-33-61XB | MAZDA |
| BPYK-33-61XC | MAZDA |
| BPYK3361XA | MAZDA |
| BPYK3361XB | MAZDA |
| BPYK3361XC | MAZDA |
| 36000485 | VOLVO |
| 8602908 | VOLVO |
| 8603939 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||