BC0667
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.93 | £ 39.52 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CHEVROLET, OPEL, VAUXHALL |
| Weight | 4.34kg |
| Disc Diameter | 276mm |
| Disc Thickness | 26mm |
| Piston Diameter | 1:60mm |
| Man | DEL |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC389L | RollCo |
| CA3068 | BRAKE ENGINEERING |
| 95522598 | CHEVROLET |
| 82-2128 | ELSTOCK |
| 822128 | ELSTOCK |
| 13301189 | OPEL |
| 542043 | OPEL |
| 95522598 | OPEL |
| DC84540 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC389L | ROLLCO |
| BHS1365E | TRW |
| 95522598 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||