BC0888
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 61.60 | £ 73.92 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CADILLAC, OPEL, SAAB, VAUXHALL |
| Weight | 6.50Kg |
| Disc Diameter | 314mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC600R | RollCo |
| CA2596R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1888 | ELSTOCK |
| 831888 | ELSTOCK |
| 542470 | OPEL |
| 5542113 | OPEL |
| 12802160 | OPEL |
| 93176376 | OPEL |
| 93190665 | OPEL |
| DC84017 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC600R | ROLLCO |
| BHS1388E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||