BC0617
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.68 | £ 39.22 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CHRYSLER, DODGE, JEEP |
| Weight | 3.84Kg |
| Disc Diameter | 302mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1: 66mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC362L | RollCo |
| CA2819 | BRAKE ENGINEERING |
| 6800 3697AC | CHRYSLER |
| 68003697AC | CHRYSLER |
| 68003697AA | DODGE |
| 82-2383 | ELSTOCK |
| 82-2193 | ELSTOCK |
| 822383 | ELSTOCK |
| 822193 | ELSTOCK |
| K68003697AA | FIAT |
| K68003697AC | FIAT |
| DC84604 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC84607 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC362L | ROLLCO |
| BHS1136E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||