BC0387
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.30 | £ 36.36 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | PEUGEOT |
| Weight | 2.22Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 33mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC238L | RollCo |
| CA1496 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0533 | ELSTOCK |
| 860533 | ELSTOCK |
| 4400G9 | PEUGEOT |
| 4400H8 | PEUGEOT |
| 441055 | PEUGEOT |
| 4400.G9 | PEUGEOT |
| 4400.H8 | PEUGEOT |
| DC72396 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC238L | ROLLCO |
| BHN333E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||