BC0757
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.61 | £ 35.53 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CITROEN, PEUGEOT |
| Weight | 2.92Kg |
| Disc Diameter | 266mm |
| Disc Thickness | 20.4mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | LUC |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC434L | RollCo |
| CA1694 | BRAKE ENGINEERING |
| 4401K6 | CITROEN |
| 4401A8 | CITROEN |
| 441069 | CITROEN |
| 4401.A8 | CITROEN |
| 4410.69 | CITROEN |
| 82-0161 | ELSTOCK |
| 820161 | ELSTOCK |
| 441069 | PEUGEOT |
| 4401.A8 | PEUGEOT |
| 4410.69 | PEUGEOT |
| DC82628 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC434L | ROLLCO |
| BHW223 | TRW |
| BHW223E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||