BC0751
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 38.28 | £ 45.94 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | OPEL, SAAB, VAUXHALL |
| Weight | 4.2Kg |
| Disc Diameter | 337mm |
| Disc Thickness | 30mm |
| Piston Diameter | 2: 30mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC431L | RollCo |
| CA3089 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-2287 | ELSTOCK |
| 822287 | ELSTOCK |
| 542142 | OPEL |
| 13276172 | OPEL |
| DC84370 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC431L | ROLLCO |
| BHS1192E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||