BC0709
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.31 | £ 31.57 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | BMW |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 40mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC410L | RollCo |
| 34216776377 | BMW |
| 34216768191 | BMW |
| 3421 6768 191 | BMW |
| 3421 6776 377 | BMW |
| CA2567 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1655 | ELSTOCK |
| 861655 | ELSTOCK |
| DC73728 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC410L | ROLLCO |
| BHN818 | TRW |
| BHN818E | TRW |
| BHN738 | TRW |
| BHN738E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||