BC0873
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 30.93 | £ 37.12 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MINI |
| Weight | 3Kg |
| Disc Diameter | 282mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC492L | RollCo |
| 34116860261 | BMW |
| 3411 6860 261 | BMW |
| CA3325 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-2756 | ELSTOCK |
| 822756 | ELSTOCK |
| 3411 6860 261 | MINI |
| DC89440 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC492L | ROLLCO |
| BHW1054E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||