BC1032
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 37.70 | £ 45.24 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | FORD |
| Fuel | DIESEL |
| Weight | 3.8kg |
| Disc Diameter | 288 mm |
| Disc Thickness | 16 mm |
| Piston Diameter | 1:48 mm |
| Man | BOS |
| Add Info | TRAILING |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC675R | RollCo |
| 87-2615 | ELSTOCK |
| 872615 | ELSTOCK |
| BK21-2552-BB | FORD |
| BK212552BB | FORD |
| 1843320 | FORD |
| VSBC675R | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||