BC0644
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.71 | £ 47.65 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | CITROEN, FIAT, PEUGEOT |
| Weight | 5.22Kg |
| Disc Diameter | 280mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 2: 46mm, 5 |
| Man | BRE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC376R | RollCo |
| CA2941R | BRAKE ENGINEERING |
| 4401.J9 | CITROEN |
| 1607876380 | CITROEN |
| 83-1916 | ELSTOCK |
| 831916 | ELSTOCK |
| 77365977 | FIAT |
| 77364049 | FIAT |
| 735353857 | FIAT |
| 71793167 | FIAT |
| 71793166 | FIAT |
| 71793165 | FIAT |
| 51885309 | FIAT |
| 4401.J9 | PEUGEOT |
| 4401J9 | PEUGEOT |
| 1607876380 | PEUGEOT |
| DC83915 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC376R | ROLLCO |
| BHS1308E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||