BC0636
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 27.16 | £ 32.59 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | HYUNDAI, KIA |
| Weight | 1.43Kg |
| Disc Diameter | 262mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | KAS |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC372R | RollCo |
| CA2909R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1947 | ELSTOCK |
| 871947 | ELSTOCK |
| 582301H300 | HYUNDAI |
| 58230-1H300 | HYUNDAI |
| 583111HA00 | HYUNDAI |
| 58311-1HA00 | HYUNDAI |
| 582101H301 | KIA |
| 58210-1H301 | KIA |
| 583111HA00 | KIA |
| 58311-1HA00 | KIA |
| DC74289 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC372R | ROLLCO |
| BHQ327E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||