BC0728
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.63 | £ 37.96 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | MERCEDES-BENZ, VW |
| Weight | 3.3Kg |
| Disc Diameter | 272mm |
| Disc Thickness | 16mm |
| Piston Diameter | 1: 52mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC419R | RollCo |
| CA1846R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-0526 | ELSTOCK |
| 870526 | ELSTOCK |
| 24201183 | MERCEDES-BENZ |
| 9024200602 | MERCEDES-BENZ |
| A0024201183 | MERCEDES-BENZ |
| A9024200602 | MERCEDES-BENZ |
| 002 420 1183 | MERCEDES-BENZ |
| 902 420 0602 | MERCEDES-BENZ |
| DC72847 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC419R | ROLLCO |
| BHS315E | TRW |
| A0024201183 | VAG |
| 2D0615424 | VAG |
| A9024200602 | VAG |
| 24201183 | VW |
| 2D0 615 424 | VW |
| 002 420 1183 | VW |
| 902 420 0602 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||