BC0481
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.13 | £ 37.36 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | AUDI, SEAT, SKODA, VOLKSWAGEN |
| Weight | 3.1Kg |
| Disc Diameter | 288mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1: 54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC286L | RollCo |
| 3A0 615 123 | AUDI |
| 8L0 615 123 | AUDI |
| 8N0 615 123 | AUDI |
| 1J0 615 123B | AUDI |
| 1J0 615 123C | AUDI |
| 1J0 615 123D | AUDI |
| CA1428 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-0504 | ELSTOCK |
| 820504 | ELSTOCK |
| DC82246 | REMY AUTOMOTIVE |
| DC82247 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC286L | ROLLCO |
| 3A0 615 123 | SEAT |
| 8L0 615 123 | SEAT |
| 8N0 615 123 | SEAT |
| 1J0 615 123B | SEAT |
| 1J0 615 123C | SEAT |
| 1J0 615 123D | SEAT |
| 3A0 615 123 | SKODA |
| 1U0615123 | SKODA |
| 8L0 615 123 | SKODA |
| 8N0 615 123 | SKODA |
| 1J0 615 123B | SKODA |
| 1J0 615 123C | SKODA |
| 1J0 615 123D | SKODA |
| BHW275 | TRW |
| BHW275E | TRW |
| 1J0615123C | VAG |
| 1J0615123B | VAG |
| 1J0615123D | VAG |
| 8L0615123 | VAG |
| 1U0615123 | VAG |
| 3A0615123 | VAG |
| 8N0615123 | VAG |
| 3A0 615 123 | VW |
| 3A0615123 | VW |
| 8L0615123 | VW |
| 8N0615123 | VW |
| 8L0 615 123 | VW |
| 8N0 615 123 | VW |
| 1J0 615 123B | VW |
| 1J0 615 123C | VW |
| 1J0 615 123D | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||