BC0579
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 35.17 | £ 42.20 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | RENAULT |
| Weight | 1.26Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 8mm |
| Piston Diameter | 1: 34mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, LEADING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC341L | RollCo |
| CA2599 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-1622 | ELSTOCK |
| 861622 | ELSTOCK |
| DC73648 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 208 361 | RENAULT |
| VSBC341L | ROLLCO |
| BHQ244E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||