BC0547
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.76 | £ 35.71 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | MITSUBISHI |
| Weight | 2.42Kg |
| Disc Diameter | 315mm |
| Disc Thickness | 18mm |
| Piston Diameter | 1: 43mm |
| Man | SUM |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC323L | RollCo |
| CA2547 | BRAKE ENGINEERING |
| 86-0892-1 | ELSTOCK |
| 8608921 | ELSTOCK |
| MR307413 | MITSUBISHI |
| DC73126 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC323L | ROLLCO |
| BHT294E | TRW |
| BHT714 | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||