BC0225
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.34 | £ 38.81 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | VOLVO |
| Weight | 2.62Kg |
| Disc Diameter | 260mm |
| Disc Thickness | 10mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | GIR |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC156L | RollCo |
| CA1746 | BRAKE ENGINEERING |
| 860107 | ELSTOCK |
| 86-0107 | ELSTOCK |
| DC72790 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC156L | ROLLCO |
| BHN170E | TRW |
| 30863315 | VOLVO |
| 308633155 | VOLVO |
| 3345674 | VOLVO |
| 33456740 | VOLVO |
| 8602078 | VOLVO |
| 86020781 | VOLVO |
| 8602150 | VOLVO |
| 86021508 | VOLVO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||