BC0763
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 56.86 | £ 68.23 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | VOLKSWAGEN |
| Weight | 8.12Kg |
| Disc Diameter | 340mm |
| Disc Thickness | 32.5mm |
| Piston Diameter | 2: 44mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC437L | RollCo |
| CA3295 | BRAKE ENGINEERING |
| 82-2517 | ELSTOCK |
| 822517 | ELSTOCK |
| DC84766 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC437L | ROLLCO |
| BHS1470E | TRW |
| 7E0615123 | VAG |
| 7E0 615 123 | VW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||