BC0483
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 29.56 | £ 35.47 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | CITROEN, FIAT, PEUGEOT |
| Weight | 3.2kg |
| Disc Diameter | 257mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 57mm |
| Man | BENDIX: BO |
| Add Info | FRONT, LEADING, VENTED |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC287L | RollCo |
| 95674770 | ALFA ROMEO |
| 4400.F7 | CITROEN |
| 77362802 | CITROEN |
| 95674770 | CITROEN |
| 4400F7 | CITROEN |
| 4400F7 | CITROEN/ PEUGEOT |
| 3161200 | DRI |
| 82-0621 | ELSTOCK |
| 820621 | ELSTOCK |
| 9567477080 | FIAT |
| 77362802 | FIAT |
| 95674770 | FIAT |
| 9567477080 | LANCIA |
| 4400F7 | PEGUOET |
| 4400.F7 | PEUGEOT |
| 77362802 | PEUGEOT |
| 95674770 | PEUGEOT |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||