BC0294
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 47.05 | £ 56.46 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 4.24Kg |
| Disc Diameter | 298mm |
| Disc Thickness | 14mm |
| Piston Diameter | 4: 41mm |
| Man | LCH |
| Add Info | SOLID, TRAILING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC190R | RollCo |
| CA1218R | BRAKE ENGINEERING |
| CA847R | BRAKE ENGINEERING |
| 830042 | ELSTOCK |
| 83-0042 | ELSTOCK |
| CAP5239 | LANDROVER |
| RTC4998 | LANDROVER |
| DC82053 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC190R | ROLLCO |
| STC1962 | ROVER GROUP |
| BHS190E | TRW |
| BHS593E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||