BC1291
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.41 | £ 31.69 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AUTOMATIC, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | TOYOTA |
| Fuel | DIESEL/ PETROL |
| Weight | 2.88kg |
| Disc Diameter | 255mm |
| Disc Thickness | 28mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | HOSEI : AI |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC846L | RollCo |
| 82-1195 | ELSTOCK |
| 821195 | ELSTOCK |
| 4775006010 | TOYOTA |
| 4775033030 | TOYOTA |
| 4775033070 | TOYOTA |
| 4775033110 | TOYOTA |
| 4775033111 | TOYOTA |
| 47750-33030 | TOYOTA |
| 47750-33070 | TOYOTA |
| 47750-33111 | TOYOTA |
| 47750-06010 | TOYOTA |
| 47750-33110 | TOYOTA |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||