BC0360
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 32.13 | £ 38.56 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | FIAT, OPEl, VAUXHALL, SAAB |
| Weight | 3.8kg |
| Disc Diameter | 285mm |
| Disc Thickness | 25mm |
| Piston Diameter | 1:57mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC223R | RollCo |
| DC884747 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC223R | ROLLCO |
| 93190823 | VAUXHALL |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||