BC0881
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 39.22 | £ 47.06 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | RENAULT |
| Weight | 1.6 kg |
| Disc Diameter | 300mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1:38mm |
| Man | ATE |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC496L | RollCo |
| CA3072 | BRAKE ENGINEERING |
| DC722946 | REMY AUTOMOTIVE |
| 4401 100 06R | RENAULT |
| 4401 136 26R | RENAULT |
| VSBC496L | ROLLCO |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||