BC0552
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 36.99 | £ 44.39 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR RIGHT |
| Fits | RENAULT |
| Weight | 2.64Kg |
| Disc Diameter | 274mm |
| Disc Thickness | 11mm |
| Piston Diameter | 1: 38mm |
| Man | TRW |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC325R | RollCo |
| CA2559R | BRAKE ENGINEERING |
| 87-1649 | ELSTOCK |
| 871649 | ELSTOCK |
| DC73711 | REMY AUTOMOTIVE |
| 7701 208 264 | RENAULT |
| 7701 209 056 | RENAULT |
| VSBC325R | ROLLCO |
| BHQ282E | TRW |
| BHQ282 | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||