BC0277
Out Of Stock
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | REAR LEFT |
| Fits | LAND ROVER |
| Weight | 2.75Kg |
| Disc Diameter | 290mm |
| Disc Thickness | 13mm |
| Piston Diameter | 1: 45mm |
| Man | LUC |
| Add Info | SOLID, TRAILING / REAR LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC182L | RollCo |
| CA1751 | BRAKE ENGINEERING |
| 861338 | ELSTOCK |
| 86-1338 | ELSTOCK |
| DC75114 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC182L | ROLLCO |
| STC1905 | ROVER GROUP |
| BHU116E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||