BC0733
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 31.17 | £ 37.40 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | MERCEDES-BENZ |
| Weight | 4.03Kg |
| Disc Diameter | 322mm |
| Disc Thickness | 32mm |
| Piston Diameter | 1: 60mm |
| Man | TRW |
| Add Info | VENTED, TRAILING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC422L | RollCo |
| 2044210981 | MERCEDES-BENZ |
| 2044213581 | MERCEDES-BENZ |
| A2044213581 | MERCEDES-BENZ |
| A2044210981 | MERCEDES-BENZ |
| DC84440 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC422L | ROLLCO |
| BHS980 | TRW |
| BHS980E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||