BC0135
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 26.38 | £ 31.66 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT LEFT |
| Fits | FORD |
| Weight | 2.4Kg |
| Disc Diameter | 240mm |
| Disc Thickness | 20mm |
| Piston Diameter | 1: 48mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT LEFT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC111L | RollCo |
| CA2003 | BRAKE ENGINEERING |
| 821524 | ELSTOCK |
| 82-1524 | ELSTOCK |
| YS612L232AA | FORD |
| YS61-2L232-AA | FORD |
| YS6J2B302AA | FORD |
| YS6J-2B302-AA | FORD |
| 1106151 | FORD |
| 1126291 | FORD |
| 1478498 | FORD |
| 1E0333980B | FORD |
| 1E03-3398-0B | FORD |
| RMY6J2B302AA | FORD |
| RMY6-J2B302-AA | FORD |
| RMYS6J2B302AA | FORD |
| S6J2B302AA | FORD |
| DC82982 | REMY AUTOMOTIVE |
| BHV320E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||