BC0782
In Stock
Price by Condition
| Select | Condition | £ Ex. VAT | £ Inc. VAT | Shipping |
|---|---|---|---|---|
| New | £ 28.65 | £ 34.38 | 48Hr |
Order via Call or WhatsApp: +44 748 312 9391
Product Specification:
| Description | Value |
|---|---|
| Description | BRAKE CALIPER |
| Transmission | AT, MANUAL |
| Position | FRONT RIGHT |
| Fits | BMW |
| Weight | 3.12 kg |
| Disc Diameter | 292mm |
| Disc Thickness | 22mm |
| Piston Diameter | 1:54mm |
| Man | ATE |
| Add Info | VENTED, LEADING / FRONT RIGHT |
Cross Reference:
| Part Number | Company |
|---|---|
| VSBC447R | RollCo |
| 34116766682 | BMW |
| 13012115196 | BMW |
| 3411 6766 682 | BMW |
| CA2592R | BRAKE ENGINEERING |
| 83-1059 | ELSTOCK |
| 831059 | ELSTOCK |
| DC83757 | REMY AUTOMOTIVE |
| RAB94868 | REMY AUTOMOTIVE |
| VSBC447R | ROLLCO |
| BHW996E | TRW |
Application
| Brand | Model | Type | Year | ||
|---|---|---|---|---|---|
| No Data Found | |||||